غذاهایی که موجب افزایش قد شما می شوند !

 

* شیر :

غذای شما باید حاوی کلسیم باشد . حتما این جمله را از مادرانتان وقتی جوان و یا کودک بودید زیاد شنیده اید که شیر بخور تا قد بلند و مقوی شوی . این جمله ای است کاملا درست و علمی . شیر منبع سرشار از کلسیم است . شیر ماده ای بسیار لازم و ضروری برای رشد استخوان ها ودندان ها می باشد . رشد کامل استخوان نیز عامل افزایش قد شماست . مطمئن باشید که نوشیدن حداقل 4-3 لیوان شیر در روز می تواند اثرات مفیدی بر روی افزایش قد شما داشته باشد .

البته در مورد شیر از بنده انتقاد نکنید . اینکه شیر در کشور ما هنوز وضعیت بسامانی پیدا نکرده است دیگر این حقیر مسئول آن نیستم . نیز یاد آور می شوم که در افراد بزرگسال معمولا یک لیوان شیرمی تواند موجب شکم روی شود . لذا این دستورات بیشتر در مورد کودکان ، نوجوانان و جوانان کاربرد دارد ولی بدان معنا نیست که بزرگسالان از خوردن شیرامتناع ورزند . شیر در هر سنی برای بدن ضروری است . بخصوص بانوان که دچار پوکی زود رس استخوان نگردند .

غذاهای دیگری که موجب افزایش قد می شوند غذاهایی هستند که حاوی ویتامین های مختلف می باشند مانند ویتامین A و ویتامین D شما می توانید این ویتامین ها را در مواد غذایی زیر پیدا کنید . پس اهتمام جدی به مصرف مواد غذایی زیر داشته باشید :

* فلفل قرمز .

* زرده ی تخم مرغ .

* روغن کبد ماهی .

* ماهی .

* تخم مرغ .

همچنین وجود مواد معدنی در رژیم غذای شما برای افزایش قد ضروری است . مهم ترین ماده ی معدنی لازم برای این منظور روی ( Zinc )است . روی ماده ای است که به تولید هورمون رشد کمک بسزایی می کند . لا برای اینکه به قمدار کافی به بدنتان روی برسانید غذاهای زیر را در رژیم غذایی خود قرار دهید :

* حبوبات .

* جگر .

* مرغ .

* صدف خوراکی .

* دانه های روغنی .

* جودوسر .

* آجیل .


بنابراین غذاهایی که شما می خورید در پروسه ی افزایش قد شما دارای اهمیت فراوانی هستند . ضمنا بیاد داشته باشید برخی مکمل های غذایی که شاید شما به آنها توجه نکنید مانند میوه ها و سبزیجات به اصلاح پروسه افزایش قد شما کمک می کنند .تاريخ : سه شنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ | 16:47 | نویسنده : مهشید جون |
.: Weblog Themes By VatanSkin :.